2013 - uue aasta esimene kuu oli põnev ja sisukas

Üks päev peale kolmekuningapäeva elik vana kalendri järgi I jõulupühal tegime võsaveeres jõululõpetamist – mürasime lumes, põletasime ära jõulukuused ja jõime sooja teed. Nii saime käima kolmanda veerandi, millest jaanuarinädalad olid täis õpetust ja põnevust.

Poisteklubil kulus mitu tundi, et vanas mõisamajas kõik aknad ja uksed mustade kilekottidega kinni katta – õhtul pimedas tuli teise korruse „tondilossi“ kaudu leida tee saali, vaadata ära soliidne õudusfilm ja siis veel olla julge, et läbi kottpimeda koridori tagasi „koju“ pääseda.

Päästeameti ring tegi väga õpetliku reisi Tallinna Lilleküla Päästekomandosse, Demineerimiskeskusesse ja Häirekeskusesse. Neli meie hulgast said tõusta tõstukiga maa ja taeva vahele, mööda toru alla sõita julgesid pea-aegu kõik, kõikide üllatuseks Tony ronis ka üles. Kõige kasulikum ja vajalikum oli Häirekeskuses oma õppekõnede salvestuste kuulamine ja asjalik analüüs.

Jaanuari ilmad olid võrratud – Poisteklubi korraldas mõnusa jää- ja lumedisko, sellele järgnenud Tervisenädalal oli igal päeval avatud tervisematka rada, teisipäevasel majamängul uuendasime oma sõprust tervisliku toortoiduga ja kolmapäeva hommikul oli 3 ½ minutit hommikuvärskendust kui muheda muusika saatel rõõmsalt võimlesime. Kuna ka naer on terviseks, siis Poisteklubi pakutud „Armastus kolme apelsini vastu“ täitis kuhjaga oma seatud eesmärgi. Terviseteemalisel klubiõhtul kinnitasime õpetajate Sirje ja Heleni juhatusel oma teadmisi toidupüramiidi abil ning vallatu luuletuse koostamisega.

Järgnes matemaatika- ja loodusainete teemanädal: küll olid huvitava matemaatika tunnid majas sees kui õues lume sees, filme dinosauruste elust tuleb õpilaste tungival nõudmisel näidata veelgi. Matemaatilise klubi vallatud ülesanded koostas õpetaja Anneli. Oli lusti, peamurdmist ja mis peamine – rõõmu oskamisest.

Kahro Kivilo,

huvijuht.