Külas Paunküla jõulumaal

Highslide JS 09. detsembril külastasime 1.-5. klassi lastega Paunkülas Äffy jõulumaad. Lapsi oli vastu võtmas üleni LED-tuledega kaunistatud bussiga jõuluvana Äffy koos päkapikupreili Tuustiga. Jõuluvana-kalli said kõik lapsed ja kasvatajad. Kahes väikeses majakeses olid päkapikud valmis pannud töötoad, kus lapsed said meisterdada kuuseokstest pärgi, jõuluehteid ning seal oli ka jõuluvana postkontor. Teises majakeses tehti lastele näomaalinguid.

Kuna lund ei olnud ilmataat meile saatnud veel, siis saanisõit asendati ATV-sõiduga, millel oli taga ratastega saan. Uhke ehitud saaniga sõidutati lapsi ühest majakesest teise ning väikese põike tegime ka metsa, kuhu viisime metskitsedele heina.

Kui töötoad olid läbi käidud, metskitsed söödetud, ootas meid suures majas kaetud laud, kus lastele pakuti friikartuleid viineritega, kosutavat kuuma vaarikavarre teed ning morssi. Pärast mõnusat kõhutäit oli kaugelt kosta jõuluvana uhkest sõidukist jõulumuusikat. See tähendas, et jõulumees on peagi kohal. Oh seda rõõmu! Jõuluvana jõudis kohale! Lapsed said esitada õpitud luuletusi ning esitatud sai üheskoos ka vahva jõululauluke. Lastele jagati kingitused. Eriti tublid esinejad said veel lisaks komme taskusse. Jõuluvanaga hüvasti jättes lubasid kõik lapsed, et on väga tublid ja ootavad juba uut kohtumist uuel aastal. Oli suurpärane üritus!

Tiina, Egle ja Kahro

Highslide JS Highslide JS