6/7 klass Eesti tippude tipus - Tallinna Teletornis


Detsembri algul avanes meil võimalus külastada Tallinna Teletorni ja osaleda sealses jõuluprogrammis. Saabusime kohale tunni jagu varem, et teha lähemat tutvust teletorniga. Juba alumistel korrustel ootasid meid huvitavad multimeedia lahendused. Sai võrrelda oma pikkust teletorniga, panna kokku interaktiivset puslet ja uurida teletorni ajalugu.

Sõit liftiga 170 m kõrgusel asuvale 21.korrusele kestis vaid 49 sekundit. Jalgsi oleks selleks kulunud peaaegu pool tundi.

Üleval ootas meid Eesti uhkeim vaade, moodsalt interaktiivne püsinäitus Eestis elanud inimeste tippsaavutustest ja kõrgusetrotsijatele põrandasse ehitatud aknad, mille all haigutab 170 m tühjust – tunne nagu ripuksid õhus.

Vaade Tallinna Teletornist on ainukordne Eestis ja unikaalne Põhja-Euroopas. See on vaade, mida peab ise nägema ja ise kogema!

Tunniajane programm taevakorrusel sisaldas endas seikluslikku mõttemängu, jõuluküünla meisterdamist ning loomulikult kingikotiga jõuluvana külaskäiku. Lastega koos laulis ja meisterdas jõulumehe kena ja rõõmsameelne abiline Juta.

Enne teletornist lahkumist külastasime veel allkorrusel olevat 3D kino, kus näidati filmi ühest teletornis toimunud veidrast loost.

Õhtuhämaruses lumiste mändide taustal punastes tuledes särav teletorn tõi hinge juba tõelise jõuluootuse.

Katri Saliste

6/7 klassi juhataja

Vaata pilte galeriist