I veerand Kosejõe Koolis

September tuli kooli, esimesel nädalal vaatas veel natuke ringi, pidas aru ja tegi plaane. Siis oli asi selge ja kool hakkas usinalt oma elu elama. Pidulikult, lindilõikamise ja lauluga sai avatud õppeköök. Soe sügis lubas palju õues olla, spordipäev läks hästi korda, jalgrattaretked viisid Siniallikuni välja. Poisteklubi otsustas väikesed poisid „rebasteks“ teha, selleks pidid tulevased noorliikmed suured poisid metsast üles otsima.

Highslide JS Highslide JS

Traditsiooniline Nunnunäitus keskendus sel aastal õuntele. Parimaks „nunnuks“ hääletati seegi kord õpetaja Ingridi tehtud salat. Tervise Arengu Instituudi kampaaniaga kaasa minnes korraldas Poisteklubi tervisliku toidu õhtu, mil viis viieliikmelist tiimi tegid kõikide nähes valmis viis erinevat salatit.

Highslide JS

Lemmikmuusika õhtul võis kuulda ja näha meie õpilaste lemmiklugusid. See on nii soe ja sõbralik üritus, et hakkab toimuma kindlasti igal veerandil. Õpetajate päeva kontserdil proovis lavatunnet ka äsjakujunenud poistekoor, esinesid solistid ja etlejad, pärast proovisid suuremad õpilased õpetajaametit. Elevust jätkus veelgi kui päris õpetajad õpetajate päeva auks Näkiallika talus, Kaberneemes ja Linnamäe elektrijaamas ekskursioonil käisid.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS

Oktoober oli muusikakuu. Kuu alguses oli muusikanädal kui igal päeval kuulasime saalis veerandtunnikese populaarseid klassikapalu. Algas kontserdisari „Kosejõe Kooli sõbrad“, esimese sõbrana laulis meile naiskoor Meelika. Bussitäis õpilasi muusikaringist ja vanematest klassidest kuulasid Kose kirikus Bremeni poistekoori kontserti, Poisteklubis vaatasime filmi Raimond Valgrest ja neljapäevases klubis laulsime terve kooliga tema laule.

8.-9. klass käis RMK retkel „Jalajälgi jätmata“. Päästeringil oli mitu põnevat õppust. Nabatantsu trennid toimuvad nüüd Kosel, sinna sõidavad (peaaegu) kõik meie türdukud igal teisipäeval. Usinasti riisuti puhtaks meie mõisapark.

„Jalajälgi jätmata“

Et midagi paremini ära õppida, tuleb minna eemale, kodust kaugele, teise keskkonda. 8.-9. klass sõitis selleks Harku metsa, et RMK õppeprogrammis osaleda. Retkejuht Sirli juhtis meid kindlal meelel ja kindlal käel läbi metsa, õpetades loodust hoidma ja metsas niimoodi käituma, et meist ei jääks ühtegi jälge. Alguseks eksitas Sirli meid ära, siis õpetas meid kolme põneva mängu kaudu üksteisest hoolima, aega ja ümbritsevat tunnetama. Meie lahkudes oli see metsanurk puhtam kui enne, sest korjasime üles terve kotitäie prügi. Lisaks elamustele ja värske õhu mürgitusele leidsime rohkelt mustikaid – seda oktoobrikuus!