Ajaloopäevad

Esmaspäeval ilmus temaatiline seinaleht ja algust tehti klassidevahelise ajalooviktoriiniga. Teisipäeval toimus Jüriöö ülestõusu mälestuseks tõrvikutega jooks mõisapargis. Tõrvikud meisterdasid 8.klasside poisid tööõpetuse tunnis. Õhtul lõkke ääres grilliti vorsti ja kuulati jutte muistsest vabadusvõitlusest. Kolmapäeva pärastlõunal viis suur buss kogu koolipere koos kasvatajate ja õpetajatega Viikingite külla. Tutvuti linnusega, kiiguti suurel külakiigel. Vanemad poisid kiikasid muldonni ehitatud sauna. Püstkojas küpsetasime lõkkepeal pannkooke ja kõrvale jõime külma piima. Väljasõiduga jäid kõik osalised väga rahule. Neljapäeva hommikul oli koolis külaliseks Ly Rentel Muinsuskaitseametist. Kuulasime põnevat jutustust kodukandi mõisatest ja kirikutest. Pärastlõunal vaatasid soovijad ajaloofilmi. Reede hommikul tehti kokkuvõtteid ja autasustati ajalooviktoriini võitjaid. Tegus nädal oli!

Jüri Vainu, ajalooõpetaja.
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS