Naljakuu aprill

Highslide JS Aprill tegi tõsist nalja – võis oletada, et lumi ei sulagi ära. Muljetavaldavad hanged püsisid tavatult kaua heledast päikesepaistest hoolimata.

Õpetaja Helen Tuisu poolt treenitud sportlased käisd kogu aeg võistlemas: EVPISL-i kevadvõistlustel Tallinnas, algklasside ujumisvõistlusel „Neptuni pidu“ Kosel, EEO ujumisvõistlustel Haapsalus, EEO jalgpallivõistlustel Viljandis saadi I koht!

Bussitäis muusikahuvilisi käis Tallinnas „Estonia“ kontserdisaalis kuulamas G. Otsa muusikakooli ja Eesti Kaitsejõudude Orkestri ühiskontserti, tagasi tuldi täiuslike elamustega. Poisteklubis loeti ja räägiti anekdoote, omad „lõuapoolikud“ on kujunemas, aga arenguruumi veel on.
Highslide JS Highslide JS

Aprillikuu keskpaik tegi lõpuks päris nalja ja laskis kevadveed vallale, Eesti ime Tuhala Nõiakaev hakkas „keema“ ja nii öelda „kiirabi korras“ läksime peaaegu terve kooliga seda imet tunnistama.

Ajaloonädalaks koostas ajalooõpetaja Jüri Vainu temaatilise stendi, toimus viktoriin, jüripäeval jooksime tõrvikujooksu ja samal päeval sai päästering kõikide nähes treenida tõelise päästeauto ja selle varustusega, vihm muutis aga õhtuse pikniku tubaseks ürituseks.
Highslide JS Highslide JS Highslide JS

Ajaloonädal jätkus ekskursioonidega: Kosele meie oma Kose-Uuemõisa koduloomuuseumi (!), Kose kirikusse, oma mõisamaja keldrisse ja II korrusele kunagisse internaati – oli ajalugu, mida meenutada ja praegusele põlvkonnale jutustada. Retropäeval alustasid vabatahtlikud poisid hommikut hommikvõimlemise või jooksuga ümber maja (nagu vanasti), ühel vahetunnil proovisime, kuidas vanasti müramise asemel ringiratast jalutati – oli uus kogemus. Poisteklubis vaatasime diafilme ja vanu slaide vana projektoriga, õpilasklubis oli meeleolukas disko 80. aastate muusikaga, algul isegi vinüülplaatidelt. Kõigile meeldis! Kõige selle huvitegevuse kõrvalt jõuti park puhtaks riisuda, 8. klassi poistel oli üleminekueksam tööõpetuses (enamus said viied), osa 9. klassi õpilastest olid tutvumispraktikal Vana- Vigala Tehnika- ja Teenindusoolis.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS