31. märts 2015

Emakeelenädal ja kohtumine lastekirjanikuga

elle õppeaasta emakeelenädalal märtsikuus oli võimalik kõigil õpilastel osaleda ilukirjavõistlusel ja proovile panna oma võimeid 100 sõna töö kirjutamisel. Nädala jooksul loeti kõikides klassides laste-kirjanik Ilmar Tomuski raamatuid ja ilmus kirjaniku loomingut tutvustav seinaleht.

Ilukirjavõistluse võitjaks osutus 1. kl. õpilane Jaana Vjalova ja parimateks õigekirjatundjateks oli Laure Kallaste 4. kl. ja Kristjan Põldoja 9. kl.

31. märtsil kohtusid õpilased lastekirjanik Ilmar Tomuskiga, kes rääkis väga värvikalt oma raamatu-tegelastest ja luges õpilastele ette oma esimesed jutud raamatust „ Tere, Volli“. Vestlusringis esita-sid õpilased kirjanikule arukaid küsimusi ja vastused köitsid kõiki kuulajaid.

Meie näiteringi õpilased 4. 6. 7. ja 9. kl. esitasid katkendi Ilmar Tomuski raamatust „ Mauno sala- duslik kadumine“ ja rõõmustasid kõiki vaatajaid salapärase kriminaalse looga.

5. kl. õpilane Gilbert Anton Orav kinkis kirjanikule mälestuseks omatehtud kaardi riukalikust Vollist. Meie õpilased on alati väga elevil, kui avaneb võimalus näha oma silmaga ehtsat kirjanikku ja tema- ga veel vesteldagi.

Kohtumine Ilmar Tomuskiga oli meile kõigile huvitav ja meeldejääv.

Ilmar Tomusk: „Tänan meeldiva kohtumise eest, teie koolis on väga tublid lapsed. Nad olid etendusega palju vaeva näinud ja üldse jäi mulle kõigest väga hea mulje“

Highslide JS Highslide JS Highslide JS