II veerand Kosejõe Koolis 2013/2014õa

II veerand oli meeldejäävalt sisutihe. Meeldejäävust kontrollisime III veerandi esimesel klubiõhtul kui peale pikka koolivaheaega taas kokku saime. Siis sai lastelt küsitud, millest peaks kodulehel kirjutama. Neist meenutustest sündis seekordne ülevaade.

Vana tuttav päästekompanii pealik Priit Jõgisoo pidas meile tuleohutusest loengu, järgmisel päeval jälgis ta meie kooli evakuatsiooniõppust. Saime kiita. Poisteklubi näitas vastavaid õppefilme.

Halloweeni eelõhtul sättisime kino üles vana mõisamaja sopilisse koridori ja vaatasime „õudukat“.

Hingedeajal oli klassikalise muusika õhtu. „Lillede valss“ „Pähklipurejast“ meeldis lastele kõige rohkem.

„Mardi jõumehe“ võistluse võitis Egert, „Väikese jõumehe“ tiitli sai Kenno.

Ühel õhtul tegime pimedas pargis helkurimängu. Oli õpetlik küll, aga meie õpilastel kahjuks helkureid küljes ei rippunud! Nüüd riputame!

Lemmikmuusika klubi oli jälle nii sõbralik ja mõnus!

Kontserdisarja „Kosejõe Kooli sõbrad“ järjekordne etendus: segarühm Kapak tantsis ise ja võttis siis lapsi tantsule – oli üks äge õhtu!

Selle õppeaasta filmiõhtud on kõik A. Lindgreni raamatute põhjal, R. Valgre film I veerandil välja arvatud. „Hulkur Rasmuse“ seiklustele elati hinge kinni pidades kaasa.

Õp Lusti tegi „Kadri katsumise“. Tüdrukud said mitmel moel oma mõistust ja oskusi proovile panna.

Jõul hakkas järjest lähemale tulema, isegi loodus tegi korraks talvist nägu, aga see talvine nägu läks pärast liigagi tormiseks. Advendiõhtul rääkisime lugusid, saali toodi looduskaitseteemaline põnev rändnäitus, klubis laulsime jõululaule.

Saabus veerandi viimane nädal, eriline nädal – Jõulunädal. Õp Anneli Areng oli oma tiimiga plaaninud igale päevale tihedalt sündmusi: eredaimalt jäi lastele meelde jõulutaadi ja jõulumemme kutsemeisterlikkuse võistlus, tantsutund, lambateemaline üritus „Villast lõngani“ ja sõit lammaste endi juurde. Loomulikult olid ühised laulmised, piparkoogimajade meisterdamised, mängimised, viktoriinid ja filmivaatamised. Samal ajal jõuti valmistuda kontserdiks, mille alguses esitas õp Aime Pekki näitetrupp võimsa näidendi – esitajaid oli koguni 17!

Toimus kaks suurt ja põnevat sõitu: käisime uhiuue Jõulurongiga Rakvere linnuses ja nautisime Paunkülas Mia Jõulumaad.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS