KEELEPÄEVAD KOSEJÕEL

Kosejõe Koolis on heaks tavaks saanud lõpetada III veerand keelenädalaga. Ettevõtmiste ja kohtumiste kava oli tihe: raamatukogutunnid Kose-Uuemõisa raamatukogus, lugeritega tutvumine Kose Kultuurikeskuses, võõrkeelte päev, teadmiste proovilepanek emakeelealases viktoriinis ja filmihommik.

Emakeelepäevaks kogusime õpilastelt ja õpetajatelt ilusaid eestikeelseid sõnu ja lauseid. Mis võiksid veel ilusamad sõnad olla kui PÄIKE, ARMASTUS, EMA, SÜDA, MUUSIKA, EMAKEEL, EESTIMAA, LAUL, KOOL…

Või: EMA VIIS HÄLLI HEINAMAALE. MAASIKAS ON MAGUS MARI. LILLED…HEINAMAA, PÄIKESEPAISTE. EMA ON KODUS.

Tuleb tunnistada: eesti keel on tõepoolest maailma kõige kaunim keel!

14.märtsil toimus ka traditsiooniline Saja Sõna Töö, kus õpilased võistlesid omavahel, mitu sõna sajast oskab igaüks õigesti kirjutada. Võitjaks osutus juba mitmendat aastat järjest Kristjan Põldoja, kellele sai tasuks sametkukkur saja sendiga.

Heljo Männi 90.sünnipäeva puhul käis tundides üllatuskülaline Mõmmi, kes kontrollis oma aabitsast nooremate õpilaste lugemisoskust. Tundub, et Mõmmi jäi rahule!

Keelepäevade tipphetkeks oli aga kohtumine kirjanik Contraga, kes nakatas meid kõiki oma esinemisoskuse ja rõõmsameelsusega. Huvi tema luuletuste vastu jätkus emakeeletundideski!

21.aprillil läheme koos meie kooli raamatuhuvilistega Eesti Lastekirjanduse Keskusesse Tallinnas ning plaanime veel ka ühist teatrikülastust.

Mõnusat vaheaega ja järgmisel kevadel jälle!

Siiri-Külli Kärner, emakeeleõpetaja.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS