Milline mai!

Teist sellist ei mäletagi. Ühisürituste tabelisse tuli mitmel korral täiendusi teha, sest tegevust ja tegemise tahtmist tuli iga päevaga juurde. Ometi jäi maipühade tõttu üks nädal omal moel olemata.

Teisel nädalal tegime oma talgupäeva – terve kool kraapis ja koristas kooli ümbruse puhtaks, sõi õues talgusuppi ja tööhoogu jätkus pärast lõunatki. Väljaspool plaani toimus koolis proovikontsert, sest järgmisel päeval oli laululastel ühine esinemine koos naiskooriga Meelika Kose-Uuemõisa külakeskuses. 9. mail – Euroopa päeval – said 8.-9. klassid elamusrikka sõidu Tartusse – algul AHAA teaduskeskusesse, siis jalutasime Toomel ja meeletult kuumal päeval leidsime jahutust Jaani kirikus.

Edasi saabus järjekordne sõbranädal, sest külas oli sõpruskool Soomest.

Näiteseltskond käis Tartus Savilinnu teatrifestivalil.

Kose staadionil toimusid Kosejõe kooli korraldusel EEO rahvuslikud suvemängud . Selle suurürituse nimel töötas terve kool ja pingutasid medalitele meie tublid sportlased.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS

Kooli 70. sünnipäeva tähistamiseks toimus mõisapäev, järjekorras kaheteistkümnes. Vihm jättis õhtuks meid rahule ja mõisapargis mängis Politsei- ja Piirivalveameti puhkpilliorkester, tantsisid rahvatantsijad ning kauge oriendimaa tantsudega esinesid meie oma plikad ja nende juhendajad.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS

Laululapsed ja etlejad viisid kooli sünnipäeva auks oma kingituse Paunküla hooldekodu elanikele. Üle tunni kestnud kontsert oli meile parim ! Paunkülast tagasi tulles põikasime sisse Kose kirikusse ja imetlesime vaadet kirikutornist.

Lõpuks ometi jõudsime niikaugele, et tõime jalgrattad kuurialt välja ja tegime sisehoovis vigursõitu. Sama päeva õhtul oli õppeaasta viimane disko, mille korraldasid meile 9. klassi poisid, kes siis ise ka kõige rohkem lustisid (nemad tegid sügisel ka esimese disko). Mitmes mõttes viimane nädal oli eriti tihe – toimusid algklasside kevadpäevad, oli spordipäev. Poisteklubi tegi viimase otsimismängu metsas. Leidsime aega ka rattasõitude jaoks.

Tublid õpilased said preemiasõidu Kalev SPA-sse. Algklassid käisid Jääaja keskuses, nende poolt oli ka kooli sünnipäevakontsert.

Kooli võistkond osales Harjumaa üldhariduskoolide konkurentsis Murastes KEAT projekti lõppvõistlusel ja sai 2. koha!

Kooli küllakutsutud mustkunstnik Aleksandr Zamashka esitas puhkeõhtul oma põhiprogrammi ja pärast seda oli veel tund aega meie lastega koos ja muudkui võlus!

Maikuu viimane päev tähendas viimast koolipäeva meie 9. klassile. Toimus südamlik lõpuaktus, häid sõnu anti lõpetajatele teele kaasa nii kõnes kui laulus. Mõni tund hiljem kogunes Kosejõe kooli saali meie praeguseid ja endiseid töötajaid ning kõrgeid külalisi, Kosejõe Kooli sõpru. Kooli 70. aastapäeva aktusel laulis kõnede ja tervituste vahele 2. klassi tüdruk Laure, kõiki kooli töötajaid tunnustas direktor tänukirja ja kingitusega.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS

Samal ajal olid meie õpilased koos õp Helen Tuisuga juba Norras, võistlustel!

Kahro Kivilo,

huvijuht.