Majamäng „Tervislik toit“ Märts, 2011

Kooli viimane veerand algas meil majamänguga „Tervislik toit“. Osa võeti rühmade kaupa. Maja peal oli erinevates ruumides Kapsa-, Porgandi-, Õuna-, Sibula-, Kartuli-, Peedi- ja Rämpstoidu tuba. Kapsatoas tükeldati kapsast, lahendati ristsõnu, mõistatusi ja õpiti tundma erinevaid kapsasorte.
Highslide JS
Porganditoas joonistasid kõik koos porgandeid ja sõid kiiruse peale porgandeid.

Õunatoas pidid lapsed õuna koorima, õunatoite nimetama, küsimustele vastama õunte kohta. Sibulatoas pidi samuti sibulaid koorima, tükeldama ja ka siis selle sibula ka ära sööma. Kõik said sibula söömisega hakkama.

Kartulitoas oli tegemist ja toimetamist küllaga. Kes kooris kartulit, kes riivis kartulit. Prooviti ka tärklist kartulist välja pigistada. Pandi kirja kõik kartulitoidud, mida teati- neid kogunes ikka väga palju. Lõpuks tehti kartulitükis ka pilte. Need olid tõelised kunstiteosed.

Mittetervislik ehk rämpstoidu toas pidi ära tundma erinevaid kartulikrõpse ning neile ka hinnangu andma.

Majamängus "Tervislik toit" muutus C-korpuse muusikaklass Punapeeditoaks. Kevin ja Kristjan olid peakoka Ene Hõraku juhtimisel köögis kokku seganud niivõrd võrratu salati, mis viis keele alla kõigil, kes proovisid. Paljud proovijad pöördusid tagasi ja nurusid uut suutäit, hinnaguvihikusse kirjutati plusspunkte viiest viie miljonini. Selle salati koostis oli lihtne: peet, õun, sidrun, natuke õli ja suhkrut.

Tuleb tunnistada, et majamängu käigus manustatud köögivili mõjus meie lastele tõelise vitamiinipommina, selline menüü, eriti kevadväsimuse pealetungi ajal, oleks meile igapäevaselt parim.