Mardipäev Kosejõel

Meie koolis on saanud tavaks pidada novembris mardi- ja kadripäeva. Selle aasta 10. nov. üllatasid meie algklasside õpilasi toimetulekuklassi õpilased, kes olid end kostümeerinud ja maskeerinud tõelisteks mardisantideks. Õpetajate Marju Türnpu ja Kristin Soone kaasabil laulsid mardisandid traditsioonilisi mardilaule. Mardiisa soovis kõigile head viljaõnne, et leib oleks laual ning lapsed tublid. Mardi- sandid õpetasid lastele ka osavusmänge „ Tünni sisse pugemine „ kus kõik õpilased pidid moodustama ringi ja kaks last pugesid ringist läbi, et tünni sisse saada. Naeru ja lõbu oli palju, sest tugevad jõumehedki jäid hätta. Järgmiseks oli klassidevaheline osavusmäng, kus iga võistkond sai 10 pähklit ja pidi need ükshaaval tooli pealt viskama pudelisse. Pähkleid veeres küll rohkem maha, kui pudelisse, aga mängulusti jätkus kauaks. Lõpuks kontrollisid mardid meie õpilaste vanasõnade tundmist ja lugemisoskust ning premeerisid parimaid kommidega. Hüvastijätuks tänasid mardid võõrustajaid lahke osavõtu eest ja lahkusid hoogsalt tantsides ja lauldes.

Täname toimetulekuklassi õpilasi ja õpetajaid!