19. mai 2015a

Kosejõe koolipere Palamusel.

Et ausalt kõik ära rääkida, tuleb alustada algusest.Ühes talvises eesti keele tunnis tulid 7.klassi poisid mõttele külastada Palamuse O.Lutsu Kihelkonnakoolimuuseumi,et oma silmaga näha Tootsi-aegset koolielu.

Mõeldud ,tehtud. 19.mai hommikul asusimegi teele, bussis peaaegu kõik õppurid ja neli õpetajat.Tuju oli hea ja ilmataatki üle pika aja armuline.

Palamusele jõudnud, juhatati meid kohe klassituppa, kus kantsel, tahvel, seinakell, Euroopa kaart, keisri pilt, pikad pingid nagu „Kevade“ tegelaste kooliajal. Ja tolleaegne koolitund algaski. Väikesed said osa programmist “Esimene koolikell“ ja suuremad programmist „Vana-aja koolitund“. Tunnis pidi „vanas“ kirjas lugema, rehkendama, laulma, tundma kodumaateadust ja kirjutama ehtsa sule ja tindiga. Kaunisti lugesid Jaana, Kristjan Põldoja ja Aivar. Gerli eestvedamisel saime suurepäraselt hakkama laulmisega. Ka ülejäänud ülesannete täitmisega võis rahul olla. Kõik osalejad said kaasa enda täidetud Pallamusse kihhelkonna koolitunnistuse.

Edasi uudistasime väljapanekuid ülejäänud ruumides (sahvris, köstri köögis, söögitoas jne).

Palju elevust tekitas ragulkaga sauna aknasse sihtimine. Haihtus nii mõnegi mehe hoolega hoitud taskuraha. Siin oli kindel võidumees Mattias, kes Joosep Tootsi kombel otse aknasse tabas.

Uudistasime veel pisut ümbrust, käisime Lutsu-aegses apteegis, veskisillal ja oligi aeg koduteele asuda.

7.klassi eesti keele õpetaja Kadrin Põldma

Highslide JS Highslide JS