Soome „Rescue Race“ 2013

Highslide JS Meie kooli päästeameti ringi viiel õpilasel oli 8-10 märtsil võimalus külalisena osaleda iga-aastasel Soome õpilaste päästeameti võistlusel. Sel aastal osales võistlustel 30 võistkonda, milles õpilased vanuses 10-16 aastat. Soome sõitsime laevaga. Enamusele õpilastest oli see esimene laevasõit ja ka esimene välisreis.
Meid majutati mugavasse Kellokoski päästeameti puhkemajja, kus oli olemas nii köök kui söök.
Võistlus toimus Espoo linnas. Meie käsutuses oli autojuhiga väikebuss, millega pidime kaardi järgi liikuma ühest kontrollpunktist teise. Kohapeal tuli lahendada erinevaid ülesandeid: osata nimetada tuletõrjevahendeid, vastata küsimustele päästeameti töö kohta, teadma, millised toidud sisaldavad kõige rohkem kahjulikke aineid, leidma sõiduauto juures üles ohutut liiklemist takistavad vead jpm
Kokkuvõttes jäime punktide arvestuses neljandaks, kuigi aega kulus meil soomekeelsete juhiste tõttu tunduvalt rohkem.
Vabal ajal külastasime mitmeid ümberkaudseid päästekomandosid ja õppisime tundma Soome päästeameti võimalusi ja tehnikat.
Jäime oma üritusega väga rahule. Õpilastel oli võimalus tutvuda teise maa kultuuriga, kasutada oma võõrkeeleoskust ja õppida tiimitööd. Soome pool tänas meid osalemise eest ja kiitis meie õpilaste eriti viisakat käitumist.

Jaanus Jaago /päästeameti ringi juhendaja

Katri Saliste / õpetaja