Võõrkeele päev Kosejõel

Juba mitmeid aastaid on meie koolis tähistatud veebruaris sõbrapäeva. Kuna sõbrapäeva tähistamine on rahvusvaheline komme, siis tuli mõte sel nädalal pöörata tähelepanu erinevatele võõrkeeltele, mida eestlased väikerahvana on alati väärtustanud. Päev algas nagu iga tavaline koolipäev, siiski oli midagi teistmoodi. Kõigi kooli ruumide sildid olid muutunud inglisekeelseteks ja osade klasside ustel olid sellised sildid nagu: saksakeele klass, soome keele klass, vene keele klass, rootsi keele klass, itaalia keele klass ja inglise keele klass. Neis klassides toimusid kolmanda tunni ajal vastava keele tunnid, mida andsid meie oma õpetajad Ille Kompus, Eva Neiland, Aime Pekki, Kahro Kivilo, Katri Saliste ja Milvi Vainu. Teistes klassides toimus õppetöö samuti võõrkeeli kasutades. Peale võõrkeeletundi kogunes kogu koolipere saali, kus viienda, kuuenda ja kaheksanda klassi õpilased Kristjan, Kristjan, Gerli, Janno, Karl, Kaspar, Kelli ja Kristjan esitasid inglisekeelse sketši „At Bear’s School“. Seejärel tulid saali ette eelmise võõrkeeletunni õpetajad koos oma parimate õpilastega, et anda kuulata, kuidas õpitud võõrkeel kõlab. Ürituse lõpetas katkend maailmakuulsa inglise koomiku Rowan Atkinson`i filmist „Mr. Bean“. Võõrkeelepäev tekitas õpilastes rõõmu ja elevust ning kogu päeva võis siin-seal kuulda äsjaõpitud võõrkeelseid sõnu ja lauseid. Preemiaks entusiasmi ja kaasalöömise eest said nii osalenud õpilased kui ka õpetajad sümboolse pressikaardi, mis kohe meelsasti kaela riputati.

press_pilt
Katri Saliste võõrkeeleõpetaja