Menu

Teated

05.- 06. veebruaril 2018 Eriolümpia Euroopa murdmaasuusatamise võistlused

Postituse lisas Silme Kiin 01 Feb 2018
Teated >>

Otepääl Tehvandil toimuvad 05.-06. veebruaril Eriolümpia Euroopa murdmaasuusatamise võistlused.

Päevakava siin.

Otepää suusaradadele kogunevad 129 eriolümpia sportlast 11 riigist: Eestist, Lätist, Leedust, Poolast, Saksamaalt, Soomest, Taanist, Sloveeniast, Šveitsist, Itaaliast, Ukrainast. Eriolümpia egiidi all võistlevad intellektipuudega sportlased.

Võistlused saavad alguse 5. veebruaril Otepää vallamaja eest. Koostöös Eesti Politsei- ja Piirivalveametiga alustatakse 10.40 eriolümpia tõrvikujooksu Tehvandi suusastaadionile. Eriolümpia tõrvikujooks on üle maailma tuntud traditsioon. Politseinikud tunnustavad oma osalusega eriolümpia tegemisi ja ühiselt kantakse ning süüdatakse avatseremoonial võistluste tuli.

Eestist osaleb võistlustel kokku 24 erinevat asutust: kooli ja hoolekandekeskust. Sportlased võtavad mõõtu vastavalt oma võimetele kas 100 m, 500 m, 1 km või 3 km rajal.

Esimesel päeval toimuvad kell 12.00-15.00 eelvõistlused, mille põhjal sportlased jagatakse tulemuste järgi erinevatesse tugevusgruppidesse (divisjonidesse).

Teisel päeval võisteldakse juba võrdsete vastastega auhinnalistele kohtadele.

Kui võistlused Otepääl lõppenud, jätkuvad organiseeritud tegevused Pühajärve Spa- ja Puhkekeskuses. Mõlemal päeval saavad sportlased osaleda ülemaailmses „terve sportlase“ programmis Fun Fitness, mis on Eestis tutvustamisel esmakordselt.

Teise päeva finaalvõistlused algavad Tehvandi suusastaadionil kell 10.00. Autasustamine ja lõputseremoonia algab Otepää vallamajas. 

Projekti rahastavad Euroopa Liit, Hasartmängumaksu Nõukogu, Kultuuriministeerium, Sotsiaalministeerium ja Eesti Kultuurkapital.

Viimati muudetud: 01 Feb 2018 at 14:01

Tagasi