Teated

Postituse lisas Silme Kiin 11 May 2018
Teated >>

Metsa sees on puud!

Seda teab iga väike lapski, et metsa sees on puud, sest ilma puudeta ju polekski metsa. Aga mis puud seal metsa sees on? Eestimaal kasvavaid kodumaiseid puuliike on palju – umbes sama palju, kui ühes klassis õpilasi. Nii nagu igal lapsel on nimi ja iseloom, nii on see ka igal puuliigil. Kindlasti on ühel puul lisaks nimele jutustada veel huvitavaid lugusid. Lähme üheskoos metsa neid lugusid kuulama, puude elu avastama ja ilu imetlema, puudega sõbraks saama. Uusi teadmisi ja põnevaid tegevusi jagub nii noorematele kui vanematele.

Programmi eesmärgiks on saada lähemalt tuttavaks meie kõige tavalisemate metsapuudega (puude välised tunnused, toitumine ja kasvamine, puidu kasutamine enne ja nüüd, puud rahvakultuuris), õppida märkama loodust enda ümber ja seal toimuvaid aastaajalisi muutusi seoses soojuse ja valguse muutustega.

Toimumiskoht: Tädu loodusõpperada

Päevakava

Sissejuhatus metsaraja alguses: saame üksteisega tuttavaks. Teeme sissejuhatuse teemasse.

Metsaretk loodusrajal koos retkejuhiga: õpime tundma kodumaiseid puuliike lugude, tegevuste ja mängude abil.

Soovi korral teeme vahepeal söögipausi (oma toidukott kaasa!).

Teeme programmist kokkuvõtte.

Seos õppekavaga

Kodukoha loodus, elus ja eluta. Organismid ja elupaigad, organismide kooseluvormid ja vastastikused suhted. Mets elukeskkonnana. Bioloogilise mitmekesisuse säilitamine, looduslik valik ja selle vormid. Fotosüntees ja selle tähtsus. Inimese meeled ja avastamine.

Tekst aadressilt https://www.loodusegakoos.ee/metsakool/16735

Viimati muudetud: 16 May 2018 at 10:49