Sündmused, üritused, teated

2018. aasta jõulupidu

Postituse lisas Silme Kiin 21 Dec 2018
Sündmused, üritused, teated >>

Lapsed olid tublid. Esinemisrõõmu jagus ja aplausi samuti.

Peoõhtut alustas ikka ühislaul, millega loodeti jõulutaadile oma olemasolust teada anda ja talle suund kätte juhatada. Ja ennäe üllatust!? Juba ongi jõuluvana kohal.

Huvijuht juhatab talle kätte tooli kuuse all, sealt on kõik esitatav ja esinejad hästi näha.

Kavas esimeseks on jõuluteemaline etendus «Eksinud päkapikk». Peategelane on päkapikupreili, kes metsas eksinud ega leia enam teed jõuluvana juurde. Appi tulevad talle tuntud tegelased lasteraamatutest.

Meie kooli 2018. aastast väikese aruande tegi jõuluvanale õppealajuhataja. Mainitud said kooli aastapäeva tähistamine ja poisteklubi juubel, räägitud muudatustest kooli pidamisel. Ka õppe- ja huvitegevuse head ning pisut pahemad küljed said jõuluvanale ausalt ära räägitud.

Mis eriti meelde jäi?

Algklasside esituses jõululuuletuste kava, mis oli lastel suurepäraselt omandatud: vahvad kostüümid, ilmekad liigutused, hea diktsioon. Humoorikas sisu ka. Väga tublid! Õpetajatele (Aime, Kadrin) suur tänu!

8. toimetulekuklassi noormehe trummimäng saateks laulule «Väike trummilööja», efektsust lisas ka etendusest selga jäänud jõuluvana kostüüm. Väga hea esitus.

Laululapsi oli hulgi, aga rohkem jäi silma 2.klassi piiga, kes laulis meile «nüüd olen suur nagu tivolituur». Tüdrukul on julgust, häält, diktsiooni, särtsu. Publik elavnes tuntavalt. Väga tubli!

Omapärane oli ka laul hiirte raskest elust, sest esineja kähe kurk tekitas sellise poolsosistava tooni, mis lubaski kujutleda kusagil hiireurus varjul püsivat hiirekest, kes nüüd kõigile salaja oma viletsast põlvest jutustab.

Jõuluvana sai abiliseks pakkide jagamisel etenduses jõuluvana kehastanud õpilase. Seega olid meil jõulutaat ja jõulu-noormees kärmelt kinke jagamas. Iga laps sai kingi JCI Jõulupuu Tallinn 2018 meeskonnalt ning kommipaki koolilt.

Järgmisel hommikul allakirjutanu aknast õue vaadates jäi keeletuks - jaaniussid talvel pargi all? Olid aga hoopis naaberkooli matkasellid taskulampidega. Ju otsisid jälgi päkapikkudest.

Head koolivaheaega, toredaid jõulupühi ja kohtumiseni uuel aastal!

Täname kõiki, kes meid meeles pidasid heade soovidega jõuludeks ja peagi algavaks aastaks.

Tekst: Silme Kiin

Fotod: Jüri Vainu, Tea Avald, Silme Kiin