Sündmused, üritused, teated

Harjumaa päev «Programmeerin ise!»

Postituse lisas Silme Kiin 25 Oct 2019
Sündmused, üritused, teated >>

Oodatud olid kõikidest Harjumaa koolidest 4-liikmelised võistkonnad.

Osa võttis 19 maakonna kooli, mõnest koolist koguni mitu võistkonda, kokku sadakond õpilast.

Kuna meie õpilased polnud varem sellisel võistlusel osalenud, panime ennast kirja vaatlejatena.

Peale päevakava tutvustamist moodustati osalejatest kaks gruppi, kellest ühed jäid aulasse tutvuma ja võistlema minirobotiga Ozobot ja teised tegelesid arvutiklassis koodi lugemise ja selle järgi joonistamisega.

Meie õpilased tulid minirobot Ozobot’i juhtimisega päris edukalt toime ja tänu toredatele Tabasalu õpilastele, kes osalesid võistlusel juhendajatena, saadi robotiga labürindi läbimisel päris korralik ajaline tulemus.

Arvutiklassis tundus koodilugemine esialgu ületamatult raske, kuid täiendavate seletuste abil sai seegi arusaadavaks ja tulemus oli teiste koolidega üsna võrdne.

Päeva lõpetas autasustamine, kus tubli osalemise eest saime diplomi ja väikesed kingitused. Päev oli põnev, pingeline ja tegus ning  kooli poolt pakutud lõunasöök, kringel ja morss maitsesid hästi.

Suur tänu korraldajatele Tabasalu Ühisgümnaasiumist!

Tekst ja fotod: Katri Saliste, võõrkeele ja arvutiõpetaja

Viimati muudetud: 25 Oct 2019 at 10:31