Teated

Kohe peale koolivaheaega

Postituse lisas Silme Kiin 19 Oct 2018
Teated >>

Kolmapäeval,  31.10.2018,  poisteklubi õudukas ehk vaadatakse õudusfilmi Halloween`i äramärkimiseks. Olgugi tegemist «sisserännanud» tähtpäevaga, on seda Eestis meedia õhutusel tähistatud 1980. aastate lõpust – niisiis umbes samal ajal mitmete Euroopa maadega. Pühakutepäeva laupäev oli eesti rahvakalendris varem tundmatu ja kombestikult ühendab tähtpäev endas meie hingedeaja, mihklipäeva ja mardipäeva tavasid. Kirjanduse ning filmikunsti vastavad žanrid kasutavad seda tähtpäeva pigem õuduslugude ilmestamiseks, tuues esile kummituste, poltergeistide, deemonite, nõidade, kurjade maagide jms tegelaste ilmumist tänapäevasesse maailma ning nende pahatahtlikke toimetusi väljaspool pimeduseriigi piire. Ega vist seda kõike tõsiselt saa võtta, aga korralikku närvikõdi ja põnevust leiab neist lugudest ikkagi.

Neljapäeval, 01.11.2018, hingedepäeva eelõhtu orelimuusikaga Kose kirikus. Sealne orel on ehitatud aastal 1890 Gustav Normanni poolt. 2002 a. suvel  teostati põhjalik remont, mille tulemusena Kose orel nüüd suudab pakkuda kaunist kõla hingedeaja meelolu loomiseks.

Reedel,  02.11.2018, toimub tuleohutusalane koolitus nii õpilastele kui töötajatele. Kuulutus siin.

Viimati muudetud: 19 Oct 2018 at 10:09