Sündmused, üritused, teated

Mõisakoolide õpilaste V laulupäev

Postituse lisas Silme Kiin 08 Feb 2019
Sündmused, üritused, teated >>

Mõisakoolide õpilaste laulupäev Puurmani mõisakoolis oli imeliselt soe ja sõbralik üritus.

Lauljad ei võistelnud omavahel, vaid igaüks sai rõõmsalt jagada teistega oma laulusõnumit. Esinesid solistid, duetid, suuremad ansamblid saatsid oma laulu väikekannelde ja ukuleledega. Mõisasaali suurpärases akustikas kõlas hästi ka võimendamata laul, enda hääleliseks kehtestamiseks polnud jõudu vaja, piisas kui lihtsalt laulsid ja soovisid oma lauluga midagi ütelda.

Meie 8. klassi tüdruk esitas P. Pedajase laulu "Orb" M. Underi tekstile ilma mikrofonita kõlavalt ning kandvalt ja sai hiljem pikalt kiita.

Kontsert toimus kahe vaheajaga, lõpuks esines Kristiina Ehin, kes oskas leida häid sõnu iga esineja kohta, meie laulja lauluteksti veelgi tsiteerides.

Päeva lõpuks laulsime ühiselt Kristiina Ehini tekstidele loodud laule, direktor Margus Kask kiirustas ka klaveri taha, et "Kauges külas" toekamalt kõlaks. Selline laulupäev on ülimalt oluline ja vajalik üritus väikeste (mõisa)koolide jaoks.

Tekst: Kahro Kivilo

Viimati muudetud: 14 Feb 2019 at 11:32